Kukurydza na potencję

Według medycyny chińskiej , jednym z naturalnych sposobów na wzmocnienie organizmu jest spożywanie kukurydzy. To słodkie zboże działa na nasz organizm również moczopędnie. Do jego dodatkowych właściwości możemy zaliczyć wzmocnienie serca, zwiększenie apetytu oraz wyregulowanie trawienia.
kukurydza

Pozytywne działanie kukurydzy stwierdzono również w stosowaniu jej na poprawę uzębienia. Dodatkowo zwiększa energię nerek i pomaga przezwyciężyć osłabienie funkcji seksualnych.

Według historycznych danych Indianie spożywali kukurydzę z kawałkiem wapienia. Kiedy w ostatnich latach XX wieku w krajach Afryki i Ameryki południowej pojawił się problem zdrowotny dotyczący epidemii pelagry, odkryto że jej przyczyną jest niedobór niacyny.

Wszak kukurydza zawiera bardzo mało niacyny ale po dodaniu wodorotlenku wapnia do gotowania zwiększa sie zdolność do przyswajania tego pierwiastka przez organizm ludzki.

Włosy z kolby kukurydzy są mocno moczopędne i w formie naparu mogą być stosowane na dolegliwości układu moczowego. Również ten wywar może być stosowany przy leczeniu wysokiego ciśnienia http://kamagra2020.pl/prod_cialis20.html, obrzęków, kamieni w nerkach lub w pęcherzyku moczowym.

W taki przypadku sami widzimy na ile dolegliwości możemy zastosować ten popularny rodzaj zboża. Kukurydzę można spożywać na zimno jak i na gorąco. Jest znakomitą przekąską na drugie śniadanie.